Albüm

Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
Altınyurt’ta bu etkinlikler sürerken uyguladığı Asya voleybolu anlayışıyla Voleybol Federasyonu’nun ilgisini çeken Memet Fuat, 1972-1980 yılları arasında genç, umut, büyükler, üniversite erkek ulusal takımlarını çeşitli turnuvalara hazırladı, Cezayir’deki Akdeniz Oyunları’na, Bulgaristan’daki Universiade’ye katıldı. 1979-1982 yılları arasında ise Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi’nde voleybol dersleri verdi.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
De Yayınları’nın, “Yeni Dergi”nin daha militanca yönelişler özleyen okurların ilgisini yitirdiği günlerde, çalışmalar durma noktasına gelmişti. Memet Fuat, Yazarlar Kooperatifi’nin yayımlamayı düşündüğü “Yazko Edebiyat” dergisini yönetmek üzere bu kuruluşa çağrıldı. 1980-1983 yılları arasında haftada bir gün giderek “Yazko Edebiyat”la ilgilendi. Fotoğraftaki toplantıda soldan sağa, Seyyit Nezir, Adnan Özyalçıner, Zeynep Avcı, Atilla Birkiye, Hüseyin Haydar, Öner Ciravoğlu, Memet Fuat.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
1981’de Adam Yayınları’nın yerli yayınlar editörü oldu. Türk kültürünün birçok yapıtını yeniden derli toplu yayımlamaya başlayan bu yayınevinde, birbirinden değerli kitapların yanı sıra, Nâzım Hikmet’in, Orhan Veli’nin yapıtlarının yanlışsız basımlarının yapılmasına öncülük etti. 1987’de emekliye ayrıldı, ama yayıneviyle ilgisini büsbütün kesmedi. 1985’te yayımlanmaya başlayan “Adam Sanat” dergisinin genel yayın yönetmenliği görevini, solunum yetmezliğinden ikinci kez yoğun bakıma girip çıktığı 1999 yılına kadar sürdürdü. Fotoğrafta 1991’de “Adam Sanat”ın yardımcı yönetmeni Turgay Fişekçi’yle.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
1990’lar Memet Fuat’ın acılı yıllarıydı. Çok sevdiği iki insanı, önce bir ameliyatta İzgen’i, arkasından da son yıllarını büyük sıkıntılarla geçiren Piraye’yi yitirdi, onların üzüntüsünü atlatamadan kendisi iki kez solunum yetmezliğinden yoğun bakıma alındı.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
Şimdi yalnız kaldığı evinde, burnunda oksijen hortumuyla, oğlu Kenan’ın, torunu Arda’nın yollarını gözlüyor.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
Her sabah ikinci yoğun bakımdan sonra tutmaya başladığı güncesine bir gün önce olanları yazıyor.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
Evden bir yere çıkamadığı için de bütün günlerini bilgisayarının başında çalışarak geçiriyor. Aslında oksijene sürekli bağlı, ama fotoğraf çekenlerin kendisini hortumsuz görüntülemek istemelerine uymak zorunda kalıyor.


Resmi Büyük Görmek İçin Tıklayın
19/12/2002'de Memet Fuat'ı kaybettik.<<Geri